هدیه بودار به امام جمعه کرج و مصوبات آبکی شورای شهر کرج

آیت‌الله حسینی‌همدانی امام‌جمعه کرج در خطبه های این هفته نماز جمعه با اعلام اینکه برخی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی عامدانه یا جاهلانه وظایف قانونی خود راانجام نمی‌دهند، و بعد از گذشت دو سال، اتاق امر به معروف و نهی از منکر در استان تشکیل و راه اندازی نشده است.

برای خواندن ادامه مطلب بیشتر را بزنید

↓↓↓

امام جمعه کرج با بیان اینکه برخی از مسئولان رسما دروغ می‌گویند، مواضع قاطعانه‌ای در این خصوص اتخاذ کرد و گله‌گی خود را از عدم اهتمام این مسئولین به راه اندازی مقّر ستاد امربه معروف و نهی از منکر استان ابراز داشتند.

سخنان نماینده ولی فقیه در استان البرز به همینجا ختم نشد و با اعلام اینکه برخی در مسند مسئولیتی خود کم کاری، و به بیت المال دست درازی کرده اند، و با فتنه‌گران در ارتباط بوده اند، پرده از اقدامات برخی از مسئولین معلوم الحال برداشتند.موضوعی که پیش تر در سخنان آیت الله حسینی همدانی نیز مطرح بود.

این در حالی است که مسئولینی در استان البرز نسبت به مواضع آیت الله همدانی و برخورد های قاطع ایشان ناراضی هستند و در همین راستا، یکی از این افراد با شیوه‌ای خاص و برای به اصطلاح «بستن زبان» امام جمعه کرج اقدام به اهدای هدیه می نماید، که با سد محکم  ایشان روبرو می شود.

آیت الله همدانی در بخشی از خطبه های نماز جمعه نیز از نیروی انتظامی و اصناف استان البرز برای تحقق برخی از اهداف قانون امر به معروف و نهی از منکر در سطح شهر تقدیر کردند، امّا بدلیل تعلل شورای شهر کرج در خصوص تهیه مکان این ستاد انتقاداتی را در این خصوص متذکر شدند.

اقدامات اعضاء شورای اسلامی شهر کرج یکی دیگر از مواضع مورد نکوهش آیت الله حسینی همدانی بود، که در خصوص اجاره مکانی برای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تعلل می کنند، این در حالی است که امام جمعه کرج تاکید داشتند، در شورای شهر کرج مصوباتی بی‌ربطی تصویب می‌شود که بسیار بد هستند.

موضوع مهم دیگر اینکه نماینده ولی فقیه در استان البرز ضمن طرح این موضوع که شورای شهر کرج چگونه با مصوبات میلیاردی نمی‌تواند هزینه اجاره این ستاد را بدهد!؟ با اعلام اینکه زمانی  این امر در صحن شورا مطرح می‌شود جز دو نفر بقیه اعضا مخالفت می‌کنند.

آیت الله حسینی همدانی، تعویق راه اندازی این مجموعه در استان را  بی دلیل عنوان کرد و توجیه اعضای شورای شهر را وارد ندانست و سر و سامان گرفتن ستاد امر به معروف و نهی از منکر را ننگی برای مسئولان فرهنگی شهر عنوان کرد.

گفتنی است پیشتر نیز انتقادات شدیدی نسبت به مسئولین و دستگاه های متولی فرهنگی استان البرز جهت عدم اجرای وظایف ذاتی این دستگاه ها را در خطبه های نماز جمعه عنوان کرده بودند.

در پایان این وجیزه، آنچه که مسلم است وضعیت فرهنگی استان البرز در بُعد انجام وظایف ذاتی برخی متولیان این امر محقق نمی شود، و تاکیدات امام جمعه کرج در این خصوص هشداری جّدی این جایگاه نظارتی را در استان بدنبال خود دارد، لذا مسئولین امر باید جهت تحقق جامعه سالم و شهری بر پایه های قواعد اسلامی ایرانی تمام تلاش خود را انجام بدهند و این امر جزء اصلاح سازمان فکری و رفتاری این مسئولین بر اصول دینی و اسلامی تحقق نخواهد یافت. امید است در آینده ای نزدیک شاهد تغییر نگرش و رفتار متولیان این امر باشیم.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *